تاريخ : | | نویسنده : shoraye5
فارس -  قیمت مرغ امروزه در کنار سایر مواد غذایی سیر صعودی به خود گرفته و در حالی که گزارش میدانی خبرنگار فارس از قیمت 6200 تومانی در بازار حاکی است به گفته برخی مسئولان تا کیلویی 7 هزار تومان نیز خبر می‌رسد.

اوایل سال جاری بود که دولت در برابر انتقاد از گرانی‌‌ها تصمیم به کاهش قیمت گرفت البته انتقادها بیشتر معطوف به عدم تامین 30 درصد نهاده تولید از محل درآمد هدفمندی‌یارانه‌ها بود که با افزایش دادن قیمت تمام شده تولید، قیمت‌ بازار را روزانه بالا می‌کشید.

دولت با این تدبیر به دنبال بی‌اثر سازی تورم حاصل از عدم تخصیص یارانه 30 درصدی تولید بود. اما بعد از گذشت 3 ماه همچنان قیمت‌ها در بازار بالا می‌رود.

در حالی که هدف از تخصیص این اعتبار تامین مواد اولیه تولید کنندگان بود اما همچنان تولید کنندگان نبودن نهاده تولید به ویژه خوراک دام که تا 70 درصد در قیمت تمام شده مرغ نقش دارد را دلیل اصلی افزایش قیمت می‌دانند.

طی یکی، دو ماه گذشته وزارت صنعت، معدن و تجارت در تفاهم‌نامه با روسای اتحادیه‌های مرغداران و دامداران متعهد شد تمام نهاده مورد نیاز آن را تحویل دهد. در مورد نیازهای مرغداران 240 هزار تن شامل کنجاله سویا، ذرت و سبوس گندم بود اما به گفته رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی پرورش‌دهندگان مرغ تاکنون بیش از 50 هزار تن تحول داده نشده است و به رغم دریافت پول 50 هزار تن مرحله دوم هنوز این محموله تحویل داده نشده است.

البته با بالا رفتن قیمت جوجه یک روزه در دو ماه گذشته برخی کارشناسان پیش‌بینی کاهش جوجه ریزی، کاهش عرضه و بالا رفتن قیمت را پیش‌بینی می‌کردند.

محمد یوسفی رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی پرورش‌دهندگان مرغ بالا رفتن قیمت جوجه یک‌روزه را نیز متاثر از عدم تامین نهاده می‌داند و می‌گوید با بالا رفتن قیمت نهاده‌ها مرغ‌های مادر روانه کشتارگاه‌ها شده‌اند و تولید جوجه یک روزه پایین آمده بطوری که 90 الی 95 میلیون قطعه تولید سالانه به 75 میلیون قطعه رسید و این خود باعث کاهش جوجه‌ریزی و کاهش عرضه مرغ شده است.

در مجموع نظر کارشناسان و مسئولان مربوطه در این زمینه علاوه بر عدم تامین نهاده و بالا بودن قیمت آن که قیمت تمام شده تولید را افزایش داد امروزه کاهش عرضه مرغ نسبت به یک ماه گذشته نیز دلیل دیگری بر بالا رفتن قیمت در بازار است.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.