در صورتي كه دزدان دريايي سومالي گروگان‌هاي خود را ‌آزاد كنند و كشتي‌هاي تسخير كرده را به صاحبان خود بازگرداند، ديگر از سوي دولت سومالي مجازات نخواهند شد.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري فرانسه، شيخ شريف شيخ احمد، رئيس جمهوري سومالي كه دوران رياست جمهوري‌اش ماه بعد پايان خواهد يافت در بيانيه‌اي اعلام كرد كه قصد دارد 2000 تن از دزدان دريايي را كه در درياهاي اين كشور فعاليت مي‌كردند، مشمول عفو كند.

وي كه براي انجام مبارزات انتخاباتي به شهر بلاد در فاصله 40 كيلومتري موگاديشو پايتخت سومالي رفته بود، اعلام كرد: اگر آنان (دزدان دريايي) از انجام اعمال پيشين خود دست بردارند بخشوده خواهند شد.

شريف كه در حال رقابت با شريف حسن شيخ عدن، سخنگوي پارلمان سومالي است به دست داشتن در جريان يك اختلاس متهم است. وي در گزارش سازمان ملل متهم به ارتباط با رهبران فساد در دولت سومالي نيز است.

گزارش سازمان ملل از شوراي امنيت اعمال تحريم براي اين رهبران را خواستار شده است.

در اين گزارش وي همچنين متهم به صدور گذرنامه‌اي براي محمد عبيد حسن، رهبران دزدان دريايي است تا از اين طريق به او باج دهد.

اين در حالي است كه شريف اين اتهام را "كاملا نادرست" ناميد و افزود كه اصلا نگران آن نيست كه با تحريم‌هاي سازمان ملل رو به رو شود.

برطبق برآورد سازمان ملل در حال حاضر دزدان دريايي 245 تن را به گروگان گرفته‌اند و 7 عدد از كشتي‌هاي دزدي را نيز هنوز به صاحبان خود بازنگردانده‌اند.

نخست وزير سومالي اظهار داشت: دزدان دريايي به دليل ارتكاب اعمال خشونت‌آميز مجازات خواهند شد اما اگر خودشان اعتراف كنند كه ديگر چنين اعمالي را تكرار نخواهند كرد در مجازاتشان تخفيف قائل خواهيم شد چرا كه نمي‌شود از طريق خشونت و درگيري‌ به صلح رسيد.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.