تاريخ : | | نویسنده : shoraye5
این هفته در بازار خودرو کشور مگان یک گام دیگر به مرز 50 میلیون تومان نزدیک شد، ماکسیما به قله 70 میلیون رسید و پژو 207 نیز خود را به نزدیکی های 36 میلیون تومان رساند تا مشخص شود بازار هنوز آرام نگرفته و منحنی قیمت‌ها خیال نزولی شدن یا حداقل ثابت ماندن ندارد.

کارشناسان معتقدند هنوز هم کمبود عرضه عامل اصلی صعود قیمت‌هاست و چون تولید کماکان در شرایط نامناسبی به سر می‌برد و تیراژ بیشتر و بیشتر افت کرده است، نمی‌توان انتظار کاهش قیمت داشت.

بیشتر خودروهایی که هم اکنون قیمت بالایی در بازار دارند، با کاهش شدید تولید در سال جاری روبه‌رو بوده‌اند و افت عرضه آنها به بازار، گرانی را به دنبال داشته است. البته در این بین برخی خودروها نیز با وجود رشد تیراژ با افزایش قیمت مواجه شده‌اند. با اوضاعی که هم اکنون صنعت خودرو کشور دارد و با توجه به تداوم افت تولید، بعید است بازار به این زودی‌ها آرام بگیرد و قیمت‌ها در حد قابل توجهی کاهش پیدا کنند.

رشد 207 اما در بین خودروهای داخلی، برخی اعضای خانواده پژو باز هم این هفته گران شدند، اما 206 تیپ 2 ارزانی را به خود دید.

به گفته فعالان بازار، 206 تیپ 2 با افتی 500 هزار تومانی در این هفته مواجه شد و قیمت آن به 20 میلیون و 300 هزار تومان رسید.

در بین دیگر مدل‌های 206، تیپ 6 رشد قیمت داشت، به نحوی که هم اکنون 32 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. همچنین از بازار مدل‌های صندوق دار پژو 206 نیز خبر می‌رسد که آنها هم با افزایش قیمت در هفته جاری روبه‌رو بوده‌اند. در حال حاضر 206 مدل V8 قیمتی برابر با 24 میلیون و 500 هزارتومان دارد که این موضوع از رشد قیمت نیم میلیونی آن حکایت می‌کند. همچنین مدل V9 نیز که ظاهرا قیمتی شناور و متفاوت در بازار دارد، به طور متوسط 32 میلیون و 500 هزار تومان به فروش می‌رسد.

با وجود افزایش قیمت برخی مدل‌های 206، این هفته را باید هفته 207 نامید، زیرا قیمت آن بسیار بالا رفته و به مرز 36 میلیون تومان نزدیک شد. به گفته فعالان بازار، هم اکنون 207 اتومات قیمتی برابر با 35 میلیون و 700 هزار تومان دارد و مدل دنده‌ای آن نیز 27 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

در بین دیگر محصولات ایران خودرو، در حال حاضر پژو 405 دوگانه سوز قیمتی برابر با 17 میلیون و 200 هزار تومان دارد و این موضوع نشان می‌دهد 405 توانسته ثباتی نسبی در قیمت داشته باشد. این خودرو همچنین در مدل TU5 قیمتی برابر با 16 میلیون و 900 هزار تومان دارد.

از بازار پارس نیز خبر می‌رسد قیمت مدل اتومات آن به 25 میلیون و 800 هزار تومان رسیده و مدل سال آن نیز 21 میلیون و 950 هزار تومان خرید و فروش می‌شود. در بین مدل‌های سمند نیز در حال حاضر سمند SE نیز با قیمتی معادل 15 میلیون تومان به فروش می‌رود و این نشان دهنده رشد قیمت 200 هزار تومانی SE است.

اما به سراغ تک شاسی بلند ایران خودرو یعنی سوزوکی گرندویتارا برویم، خودرویی که 70 میلیون را هم رد کرد و رکوردی جدید از خود در بازار به جا گذاشت.

به گفته نمایشگاهداران خودرو پایتخت، ویتارا در مدل کلاس 8 و اتومات خود قیمتی برابر با 73 میلیون تومان دارد که این موضوع از رشد قیمت پنج میلیونی آن حکایت می‌کند. این خودرو در مدل کلاس پنج نیز قیمت 68 میلیون تومان را به خود می‌بیند و مدل‌های دنده‌ای‌اش نیز به ترتیب در کلاس‌های پنج و هشت، 55 و 61 میلیون تومان به فروش می‌رسند.

مگان 50 میلیونی می‌شود؟

اما در بین دیگر خودروهای داخلی، این هفته مگان باز هم گران شد.این در شرایطی است که تا سال گذشته خودروی یاد شده حدود 35 میلیون تومان قیمت داشت، اما حالا در آستانه خلق رکوردی عجیب و رسیدن به قیمت 50 میلیون تومان قرار دارد. کارشناسان معتقدند اختصاص چند صد دستگاه مگان به ناوگان تشریفات شانزدهمین اجلاس سران غیرمتعهد در تهران و عدم توزیع آن در بازار دلیل اصلی صعود قیمت مگان است.

به اعتقاد آنها، اگر این 400 دستگاه به بازار تزریق می‌شد، مگان تا این حد افزایش قیمت را تجربه نمی‌کرد. در حال حاضر مگان اتومات به قیمت 49 میلیون تومان رسیده و هیچ بعید نیست قله 50 میلیون تومان را نیز فتح کند. در کنار مگان البته ماکسیما نیز که دیگر خودرو تشریفات اجلاس تهران بود، بالاخره به 70 میلیون تومان رسید و این موضوع از افزایش قیمت یک میلیون تومانی آن حکایت دارد.

احتمالا ماکسیماهای به کار گرفته شده در تشریفات اجلاس تهران دوباره روانه بازار خواهند شد که اگر این اتفاق رخ بدهد، می‌توان به افت قیمت هرچند اندک ماکسیما امیدوار بود.


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.