یک کارشناس ارتباطات با تاکید بر محدودیت‌های مالی و قانونی که در کشور وجود دارد، گفت: ورود تکنولوژی دسته دوم و سوم با برند‌های چینی زنگ خطری مهم برای کشور است.

محمد سلطانی‌فرد در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: توجه به موضوع امنیت جاده‌ها در شعار امسال اتحادیه جهانی مخابرات و افزایش تکنولوژی‌ خودرو باعث بالا‌رفتن سطح توجه در کشور‌هایی که آمار مرگ‌ومیر بالایی در تصادفات جاده‌ای دارند شده است، به‌طوری که کشور‌هایی که کمتر به حوزه تکنولوژی توجه می‌کنند جلب شود.

وی افزود: برای اولین‌بار در ایران شاهد پایین‌آمدن میزان مرگ و میر ناشی از تصادفات رانندگی به رقم زیر 20 هزار نفر بوده‌ایم و این مساله‌ای نیست به جز افزایش تکنولوژی در فضای پلیسی و راهنمایی و رانندگی کشور و این نشان‌دهنده‌ی آن است که هرچه بیشتر از تکنولوژی استفاده کنیم می‌توانیم به کاهش تصادفات کمک کنیم.

سلطانی‌فرد تاکید کرد: هدف اتحادیه جهانی مخابرات برای انتخاب این شعار، تاکید روی نقش موثر تکنولوژی به افزایش ایمنی جاده‌ها است.

وی در ادامه گفت: مخاطب اصلی این شعار در وهله‌ اول دولت‌ها و حکومت‌ها و نیروهای انتظامی هستند و در گام بعدی مردمان جوامع که کنترل رفت‌وآمد و ثبت تخلفتشان متاثر از ثبت این تکنولوژی است.

این کارشناس ارتباطات در ادامه افزود: امروزه کشور‌های مختلف نمی‌توانند مرز‌های خودشان را ببندند و با اعلام این‌که ما مستقل هستیم خودشان را از مسائلی که در دنیا اتفاق می‌افتد دور نگه دارند، لزوما تاثیر شعارهای جهانی در روند نگاه آنها موثر است و خواهد بود.

سلطانی‌فرد افزود: دنیای امروز دنیای جهانی شده است و دیگر مرز‌های جغرافیایی نمی‌تواند مانع از حرکت شعار‌های جهانی به سمت مردم شود.

وی در ادامه افزود: کم‌توجهی به حوزه زنان و دختران و نیاز بیشتر توجه به حوزه زنان در حوزه فن‌آوری اطلاعات از دلایل انتخاب تعیین شعار در سالهای گذشته از سوی اتحادیه جهانی مخابرات بوده است.

سلطانی‌فرد در ادامه درباره‌ی بهبود وضعیت فن‌آوری اطلاعات در ایران تاکید کرد: باید باور کنیم که تکنولوژی در تمامی ابعاد زندگی بشر تاثیر‌گذار است و مسوولان کشور باید به این مهم توجه بیشتری داشته باشند، به‌طوری که دولت تسهیلات بیشتری را برای ورود تکنولوژی‌های جدید‌تر به کشورمان باز کند.

وی افزود: متاسفانه به دلیل محدودیت‌های مالی و قانونی که در حال حاضر در کشور وجود دارد، تکنولوژی‌های دسته دوم و سوم با برند‌های چینی وارد کشورمان می‌شود و این مساله زنگ خطر بسیار بالایی برای کشور است.

سلطانی‌فرد در پایان تاکید کرد: بالا‌بردن سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی مردم از جمله کارهایی است که در این حوزه به شدت نیازمند توجه است.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.