تاريخ : | | نویسنده : shoraye5
 یک متخصص پوست، مو و زیبایی گفت: هیچ کدام از روش‌های رفع خالکوبی کاملا نتیجه‌بخش نیست و درصدی از آن برای همیشه باقی می‌ماند.
 
دکتر امیرهوشنگ احسانی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: ‌انتقال عفونت‌های باکتریال و ویروس‌هایی چون مولسکو باعث بروز بیماری‌هایی مثل زگیل و گاها عامل زردخم می‌شود ولی اگر تماس سوزن با خون آلوده اتفاق بیفتد، ممکن است بیماری‌های خطرناک‌تری مثل HIV و هپاتیت را نیز منتقل کند.
 
وی ادامه داد: این بیماری‌ها در تمام افرادی که اقدام به خالکوبی می‌کنند بروز نمی‌کند اما در صورت ابتلا درمان سختی دارند. همچنین ممکن است در طولانی مدت خود را نشان بدهند که فرصت زیادی برای درمان آن بیماری وجود نداشته باشد.
 
وی با بیان اینکه برخی عارضه‌های پوستی نیز در مدت زمان کوتاهی خود را نشان نمی‌دهند، اظهار کرد: واکنش بدن به خالکوبی می‌تواند در قالب ضخیم، ملتهب و سفت شدن پوست حتی پس از سال‌ها بروز کند. حتی ممکن است ریه در واکنش به تاتو درگیر شود که البته عوارض شایعی نیست.
 
احسانی در رابطه با درمان و محو خالکوبی گفت: روش‌های زیادی برای این کار استفاده می‌شود ولی بهترین راهی که نتیجه خوبی را به دنبال دارد،‌ استفاده از لیزرها است که مطابق با رنگ و طرح هر تاتو به کار برده می‌شود.
 
این متخصص پوست، مو و زیبایی در ادامه به مردم توصیه کرد: برای از بین بردن خالکوبی به فردی که آن را انجام داده است، مراجعه نکنند چرا که باعث چند رنگ شدن خالکوبی می‌شود و عملیات محو آن را دشوارتر می‌کند. لیزر خالکوبی یک رنگ خیلی بهتر و نتیجه‌بخش‌تر از چند رنگ متفاوت است ولی این افراد معمولا برای پاک کردن از رنگ دیگری استفاده می‌کنند که خالکوبی پوشانده شود.
 
وی افزود: استفاده از چند رنگ مختلف باعث می‌شود که لیزرهای معمولی به محو خالکوبی کمکی نکند و برای از بین بردن آن نیاز به تراشیدن باشد که می‌تواند منجر به کلوئید یا گوشت اضافی شود.
 
احسانی با اشاره به اینکه روش جراحی با رفع خالکوبی عوارض خاص خود را دارد، عنوان کرد: این روش با توجه به لزوم آن به بخیه می‌تواند لکوئید یا گوشت اضافه به همراه بیاورد. همچنین استفاده از دستگاه RF که با سوزاندن طرح بر بازو، ابرو و لب خطر لکوئید را افزایش می‌دهد.
 
این متخصص پوست و مو ادامه داد: روش دیگری هم با عنوان "سیژن ساب" است که با طرح تاتو سمباده تراشیده می‌شود و نوعی نمک خاصی بر آن پاشیده می‌شود تا رنگ آن را خوب کند. همچنین اسید میوه نیز برای محو تاتو قابل استفاده است که نتیجه خوبی برای تاتوهای چند رنگ دارد ولی همچنان ریسک ایجاد لکوئید و گوشت اضافی در این روش بالا است.
 
وی در پایان گفت: استفاده از هر یک از این روش‌ها کاملا نتیجه‌بخش نیست و تا 80 درصد از این رنگ‌ها پاک می‌شود ولی از بین رنگ‌های موجود برای تاتو، رنگ‌های مشکی، قهوه‌ای، سیاه، سبز و آبی نتیجه بهتری دارند.


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.