تاريخ : | | نویسنده : shoraye5

 

 

در حالی که قرار است در سال 90 قیمت بلیت سینماها افزایش پیدا نکند، این روزها سالن‌داران با مشکلات تازه‌ای دست و پنجه نرم می‌کنند. با اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها مبلغ قبض‌های گاز و برق افزایش قابل توجهی یافته است.

به گزارش پارس توریسم، مسأله‌ای که برای سینماداران نگران‌کننده شده است و به نظر می‌رسد اگر دولت فکری به حال این مسأله نکند، سینماداران در سال 90 با مشکلات جدی مواجه خواهند شد.

در این رابطه علی سرتیپی مدیر پردیس شکوفه و سخنگوی شورای صنفی نمایش معتقد است: دولت باید تمهیداتی که برای فعالان صنعت در نظر گرفته را در مورد صنعت سینما نیز اجرایی کند

علی هیربد مدیر سینمای فرهنگ نیز می‌گوید کاهش هزینه گاز و برق از سوی دولت مشکل سالن‌داران را در این رابطه مرتفع می‌کند.

علی سرتیپی سخنگوی شورای صنفی نمایش با بیان اینکه سینماداران موافق افزایش بلیت سینماها نیستند، گفت: چون وضعیت سینماهای ایران به گونه‌ای است که ظرفیت بالا بردن قیمت بلیت‌ها در آن وجود ندارد، اما از سمت دیگر هدفمند کردن یارانه‌ها نگرانی برای سینماداران به وجود آورده است.

سرتیپی در گفت‌وگو با خبرنگار «بانی فیلم» توضیح داد: در ماه اخیر هزینه جاری پول گاز و برق برای سینماها فوق‌العاده افزایش یافته، شما این افزایش قیمت را در کنار قیمت ثابت بلیت سینماها در سال آینده قرار دهید، نتیجه‌اش انبوه مشکلاتی می‌شود که سینماداران با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

او ادامه داد: البته دولت برای فعالان صنعت در این زمینه تمهیداتی را اندیشیده، به عنوان نمونه به کارخانه‌ها برای جبران هزینه‌های بالایشان سوبسید داده می‌شود یا مساجد در طرح هدفمندی یارانه‌ها قرار نمی‌‌گیرند، اما متأسفانه تنها صنعتی که به آن هیچ اهمیتی داده نشده صنعت سینماست که به عقیده من شورای‌عالی سینما در تشکیل جلسات خود باید بررسی وضعیت سینماها در هدفمندی یارانه‌ها را در دستور کار خود قرار دهد و این اتفاق را پیگیری کند تا راه حلی برای آن اندیشیده شود.

او در بخش دیگری از صحبت خود گفت: متأسفانه اگر راه‌حلی برای سینماها در طرح هدفمندی یارانه‌ها اندیشیده نشود وضعیت سینماهای ایران به سمتی می‌رود که به تعطیلی سالن‌ها می‌انجامد.

سرتیپی افزود: البته قطع به یقین راه کارهایی در این زمینه از سوی معاونت سینمایی اندیشیده شده، اما امیدواریم عملیات اجرایی آن سریع‌تر انجام شود تا ما اهالی سینمای ایران با دلخوشی وارد سال جدید شویم.

علی هیربد: از مسئولان خواستیم اگر به سینماداران یارانه نمی‌دهند لااقل هزینه گاز و برق را کاهش دهند.

علی هیربد مدیر سینما فرهنگ نیز با بیان اینکه در سال جدید سینماها با افزایش قیمت بلیت روبرو نیستند، درخصوص طرح هدفمندی‌ یارانه‌ها و میزان مشکلاتی که سینماداران با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، گفت: هم به صورت کتبی و هم شفاهی با وزارت ارشاد و بنیاد سینمایی فارابی در خصوص افزایش هزینه‌های برق و گاز و اجرای طرح هدفمندی‌یارانه‌ها وارد بحث شدیم و از آنها خواستیم که قدم‌هایی را برای کمک به سینماداران بردارند.

او گفت: از مسئولان خواستیم اگر به سینماداران سوبسید یا یارانه نمی‌دهند، لااقل ضریب بالای رقم‌های گاز و برق سینما را کاهش دهند همانطور که به گفته آقای رییس جمهور مساجد در طرح هدفمندی یارانه‌ها قرار نمی‌گیرند.

مدیر سینما فرهنگ در بخش دیگری از صحبت خود در مورد اجرای این طرح و تأثیرات آن بر مخاطبان سینمایی گفت: مخاطبان قبل از اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها از سینماها ریزش پیدا کردند و این کاهش و ریزش مخاطب به هدفمندی یارانه‌ها مربوط نمی‌شود.

وی در بخش دیگری از صحبت خودگفت: خودم در دوره جوانی عاشق سینما و دیدن فیلم‌های سینمایی بودم و از آنجا که مخاطبان سینما را قریب به 70 درصد جوانان تشکیل می‌دهند. این جوانان در هر شرایطی (یا پول از خانواده‌هایشان می‌گیرند یا خودشان کار می‌کنند) خودشان را برای دیدن فیلم‌ها به سینما می‌رسانند کسی که سینما و فیلم دیدن برایش اهمیت داشته باشد در هر شرایطی به سینما می‌آید. امروز 30 درصد از مخاطبان سینما فرهنگ را خانواده‌ها تشکیل می‌دهند. پس قطعاً طرح هدفمندی یارانه‌ها مانع از حضور جوانان در سینما نمی‌شود.

او به صحبت‌هایش اضافه کرد: البته این نکته را هم بگویم که نسبت به صحبت‌ها و نظراتی که از ابتدای سال درخصوص ریزش مخاطبان سینمارو می‌شده من خیلی موافق این صحبت‌ها نبودم چون سینما فرهنگ با توجه به فیلم‌هایی که امسال اکران شده از وضعیت فروش خوبی برخوردار بوده و افت مخاطب را در سینما فرهنگ لااقل ما شاهد نبودیم. باز هم تأکید می‌کنم این را هم در نظر بگیریم که امسال فیلم‌های با کیفیت بالایی زیادی نداشتیم.

هیربد به صحبت‌هایش افزود: به این نکته هم توجه کنیم که سینماها احتیاج به فیلم خوب دارند. فیلم‌سازان ما باید به دنبال ساخت فیلم‌های خوب باشند که مخاطب را به سالن دعوت کنند. به این نکته اهمیت ‌دهیم که وقتی فیلم خوبی بر پرده قرار نمی‌گیرد قطعاً مخاطب هم از سینما ریزش پیدا می‌کند.... / تحلیل : عصر ایرانرپورتاژ
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
برگزاری دوره های آموزشی حرفه ای توسط رایتک
سامانه جامع مشاغل شهرری
سایت آی تی قیمت در زمینه قیمت های کالای دیجیتالی
کرایه اتومبیل | اجاره خودرو
فال حافظ

لینک های مفید
تبلیغ در اینستاگرام | برش لیزر | فال حافظ | صندلی هتلی | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | گنج یاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.