الواح‌ هخامنشی , رئیس سازمان میراث فرهنگی

سفر به آمریکا برای پس‌گرفتن الواح‌ هخامنشی

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به ضرورت ترویج انواع گردشگری گفت: یکی از مشکلات اصلی که ما در حوزه حفظ میراث فرهنگی و اماکن تاریخی داریم بودجه حداقلی ماست.

محمدعلی نجفی رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حاشیه مراسم تودیع و معارفه تعدادی از معاونان این سازمان در جمع خبرنگاران حضور یافت و در خصوص آمار گردشگری کشور گفت: آمار دقیقی در خصوص گردشگران کشور نداریم چون تاکنون مبنای علمی و دقیقی برای بدست آوردن آمار وجود نداشته است.

وی ادامه داد: آنچه که می‌توان بر اساس آمارهای موجود متوجه شد این است که روند گردشگری کشور نسبت به سال قبل روند بهتری داشته است و هفته آینده تابستان و هفته گردشگری جزء ایامی هستند که آمار حضور گردشگران در کشور بیشتر می‌شود.

وی تصریح کرد: با ارائه تسهیلات حداقلی به گردشگران فکر نمی‌کنم بتوان تحول چندانی در گردشگری خارجی ایجاد کرد.

معاون رئیس جمهور افزود: با روی کار آمدن دولت جدید استقبال برای آمدن به کشور از سوی گردشگران خارجی و حتی کشورهای غربی زیاد شده است و ما این نوید را می‌دهیم که ظرف چند ماه آینده آمار گردشگران کشور افزایش پیدا کند.

نجفی با اشاره به راه‌اندازی پروژه‌های گردشگری در کشور، گفت: باید انواع گردشگری در کشور را ترویج دهیم، مانند گردشگری سلامت و یا درمان، گردشگری ورزش و گردشگری زیارتی که با راه‌اندازی این پروژه‌ها و انتخاب مدیران آنها می‌توانیم شاهد تحول در زمینه گردشگری باشیم.

وی با اشاره به ملاقات خود با اعضای فراکسیون گردشگری از وجود چنین فراکسیون اظهار خوشحالی کرد و افزود: از نمایندگان محترم مجلس می‌خواهیم تا در جهت تقویت این فراکسیون عمل کنند و تعداد بیشتری از نمایندگان مجلس به عضویت این فراکسیون در آیند و با رویکردی که اعضای این فراکسیون به عملکرد بنده داشته‌اند امیدواریم تا حدودی بخشی از محدودیت قانونی در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری را بتوانیم مرتفع کنیم.

وی با اشاره به اهمیت اماکن تاریخی در انتقال فرهنگ کشور به سایر کشورها، گفت: یکی از مشکلات اصلی که ما در حوزه حفظ میراث فرهنگی و اماکن تاریخی داریم بودجه حداقلی ماست که باعث می‌شود نتوانیم حتی حداقل امکانات را برای رسیدگی به این اماکن فراهم کنیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اظهار تأسف از دیدن شرایط موجود بنای تاریخی تخت جمشید، گفت: این اماکن بخشی از فرهنگ ما هستند و امیدواریم ما بتوانیم کاری کنیم که این میراث به نسل‌های بعدی هم منتقل شود.

وی در خصوص سفر خود به نیویورک گفت: احتمال سفر من با رئیس جمهور وجود دارد و اسم من در لیست اسامی افرادی که به عنوان هیئت همراه با آقای روحانی به نیویورک سفر می‌کند آمده است.

نجفی اظهار داشت: یکی از برنامه‌های من در سفر به نیویورک ملاقات با رئیس دانشگاه شیکاگو است و در این ملاقات در خصوص بازگشت حدود 30 هزار لوح هخامنشی که در نیویورک وجود دارد، صحبت خواهیم کرد و اگر موضع دانشگاه شیکاگو در مسائل فرهنگی با ما یکسان باشد، قطعا به نتایج خوبی خواهیم رسید. /فارس

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.