غنی سازی اوارنیوم  در ایران,تعلیق  غنی سازی اوارنیوم

مدیرکل پیشین آژانس:
توافق احتمالی با ایران، جایگزین قطعنامه‌های شورای امنیت می‌شود

بلیکس گفت تصور می کند در نهایت هیچ یک از کشورهای گروه ۱+۵ مخالفتی موثر با غنی سازی اوارنیوم تا خلوص ۵ درصد توسط ایران نداشته باشند...."در گذشته لحن‌های جنجالی سد راه مذاکرات می‌شدند... لحن آشتی‌جویانه که حالا همه طرف‌ها از آن استفاده می‌کنند، ممکن است نشان‌دهنده تمایل واقعی برای خروج از وضعیت خطرناکی باشد که در چند سال اخیر شکل گرفته است

هانس بلیکس، مدیر کل پیشین آژانس بین المللی انرژی اتمی در آستانه دور تازه مذاکرات اتمی ایران با گروه ۱+۵، به بی‌بی‌سی فارسی گفت که در صورت توافق کشورهای مذاکره کننده با ایران، این توافق جایگزین قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد خواهد شد.

بلیکس گفت که تصور می کند در نهایت هیچ یک از کشورهای گروه ۱+۵ مخالفتی موثر با غنی سازی اوارنیوم تا خلوص ۵ درصد توسط ایران نداشته باشند.

شش قطعنامه تحریمی شورای امنیت سازمان ملل متحد که تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا هم بر مبنای آن تصویب شده، ایران را ملزم به توقف غنی سازی اورانیوم کرده و با تصویب رشته ای از تحریم های بین المللی وضعیت اقتصادی دشواری در این کشور به وجود آورده است.

بلیکس ۸۵ ساله از نامدارترین متخصصان حقوق بین الملل در جهان است و پس از دوره مدیرکلی ۱۶ ساله اش، رئیس بازرسان تسلیحاتی سازمان ملل در عراق بوده است. جانشین آقای بلیکس در آژانس، محمد البرداعی بود.

مدیرکل پیشین آژانس بین المللی انرژی اتمی در پاسخ به این پرسش که حتی در صورت عدم مخالفت موثر اعضای گروه پنج بعلاوه یک با غنی سازی تا ۵ درصد در ایران، تکلیف قطعنامه های شورای امنیت چه می شود، گفته است که اگر تفاهم جدید حاصل شود، این توافق جایگزین قطعنامه ها خواهد شد.

بلیکس درباره فضای سیاسی مثبتی که در حال حاضر شکل گرفته گفت: "در گذشته لحن‌های جنجالی سد راه مذاکرات می‌شدند... لحن آشتی‌جویانه که حالا همه طرف‌ها از آن استفاده می‌کنند، ممکن است نشان‌دهنده تمایل واقعی برای خروج از وضعیت خطرناکی باشد که در چند سال اخیر شکل گرفته است. اما تغییر سبک و لحن لزوما به معنای تغییر محتوایی مواضع نیست. باید در عمل دید که چه تغییراتی اتفاق افتاده است."/انتخاب

 

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.