اخبار,اخبار سیاسی,انتقادها از توافق ژنو


اخبار سیاسی -  پاسخ پورمحمدی به انتقادها از توافق ژنو

وزیر دادگستری با اشاره به انتقادها از توافق ژنو، گفت: مدعیان یا اطلاعات کافی ندارند یا مغرض بوده و یا به خاطر رقابت‌ها، حسادت‌ها و عدم تحمل‌ها زبان به انتقاد و اعتراض می‌گشایند. آنچه اتفاق افتاد در شرایط فعلی بهترین و نه خوب بلکه در شرایط فعلی عالی است.

به گزارش ایسنا، حجت‌السلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی در جمع کارکنان و بسیجیان وزارت دادگستری و سازمان تعزیرات حکومتی با تبریک هفته بسیج و بیان این مطلب که فرهنگ بسیجی متاسی از فرهنگ کربلا و عاشورا و ادامه دهنده خط سرخ ایثار و شهادت و ایمان راسخ و پایداری است،

 

گفت: «خوشبختانه ملت ما در راه پیروزی نهضت از این فرهنگ برخوردار بوده و از آن بهره می‌برد و با پیروی از اباعبدالله الحسین(ع) و یاران و فرزندانش راه عزت و افتخار را انتخاب کرده است.»

وی افزود: در این راه خداوند هم پیروزی را نصیب ملت ما کرد و در این سی و چند سال پس از انقلاب با حفظ این فرهنگ و تفکر، خوشبختانه دستاوردهای بزرگی نصیب ما شده است و با وجود همه فراز و فرودها و مشکلات و سنگ اندازی‌ها و کینه توزی‌ها توانسته ایم از سرزمین و کیان و آرمان‌ها دفاع کنیم و جایگاه مناسبی را در جایگاه منطقه‌ای و بین‌المللی بدست آوریم.

وزیر دادگستری گفت: نسبت به نوع نگاه بسیجی و رفتار بسیجی هرچه بیشتر صحبت کنیم در جهت بهبود شرایط موثرتر خواهد بود و این تنها تکراری بر تاریخ یا صرفا یک نگاه ایده‌آلی یا آرمانی یا مباهات به افتخارات و دستاوردها نیست، بلکه یک نیاز جدی برای زندگی امروز و ادامه حیات و حرکت‌مان است.

وی گفت: اگر می‌خواهیم بر اساس ارزش‌ها، باورها و اعتقادات‌مان حرکت کنیم، باید از مسیر تفکر بسیجی حرکت کرده و به جلو برویم؛ تفکر بسیجی یک امتیاز نیست؛ یک حرکت با ویژگی‌های بهتر نسبت به راهکارهای دیگر نیست؛ تفکر و راهکار بسیجی تنها راه رسیدن به آن هدفی است که برای خودمان تعریف کرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: چنانکه در قرآن نیز ذکر شده است، صراط مستقیم یک راه است و راه حزب‌اللهی‌ها برای رسیدن به مقصود بهتر و نزدیک‌تر است؛ بنابراین برای رسیدن به هدف و پیروزی و رستگاری باید حزب اللهی شد و در مسیر خدا گام برداشت و در این راه اگر زاویه انحراف‌مان کم باشد امکان بازگشت به مسیر وجود دارد، اما از راه انحرافی کسی به مقصد نمی رسد.

پورمحمدی با اشاره به توافق ژنو و مذاکرات هسته ای ایران با 5+1، دانش هسته ای را دستاوردی مهم بر شمرد که برای دستیابی به آن تلاش‌های زیادی صورت گرفته است.

وی ضمن اشاره به اینکه در طول سال‌های گذشته در کنار توسعه و رشد دانش هسته‌ای ایران در سایر علوم و فنون نیز به رشد و تعالی دست یافته‌ایم، دستیابی به دانش هسته‌ای را در شرایطی دانست که تحریم‌ها و فشارهای غرب در این خصوص روزبه روز بیشتر شده و چهره و اثر واقعی تحریم ها در ماه‌های اخیر در حال عیان شدن بود.

وزیر دادگستری منطق دنیای استکبار و قدرتهای برتر را بر مبنای الحق لمن غلب دانست و افزود: قدرت‌های بزرگ به تبع دارا بودن دانش و قدرت جهانی خود را ملاک و آینه حق دانسته و نمونه بارز این منطق را می توان در حق وتو که حقی ناعادلانه است مشاهده کرد و متاسفانه در برابر این امر تحمیلی چاره و گریزی وجود ندارد.

وی تلاش و برنامه اصلی ایران در مذاکرات ژنو را حفظ حقوق و منافع کشور و کاهش فشارها دانست و وظیفه اصلی را تا زمان رسیدن به شرایط مطلوب و نقطه آرمانی، تلاش برای دستیابی به حق بیشتری درعرصه جهانی و لاجرم کاهش امکان تجاوز دشمنان دانست که در شرع مقدس نیز تاکید شده است.

پورمحمدی در ادامه افزود: آنچه در این روزها و در قالب گفت‌وگوهای ژنو صورت گرفته بهترین اقدامی است که می‌توانسته انجام شود و بهترین دستاوردی است که می توانستیم به دست آوریم و معتقدم هیچ امکان بیشتری برای دسترسی در این موقعیت برای ما وجود نداشت.

مصطفی پورمحمدی ضمن اشاره به اینکه در مسایل هسته‌ایی در بعد سیاسی فنی و امنیتی آشنایی دارد، توافق به دست آمده در مذاکرات ژنو را در شرایط فعلی بسیار خوب توصیف کرد.

وی به میدان آمدن نظام اسلامی و قرار دادن قدرت‌های بزرگ را در شرایطی که کشور مجال قدرت نمایی و حضور پیدا کند را کاری ارزشمند و قابل توجه برشمرد که مدیون تلاش مجموعه عظیم ملت و مقامت امام و رهبری، ایثارگران، شهادت‌ها و پایداری جوانان و سیاستمداران و مدیران جامعه برشمرد.

وی دلیل همراهی و گفت‌وگوی قدرت‌های بزرگ با ایران را به دلیل برگ برنده و موقعیت ایران دانست و گفت: چیزی که ما به آنها دادیم برای آنها مهم بود و نه برای ما اما چیزی که ما در مذاکرات ژنو به دست آوریم موضوع مهمی بود که هم برای ما و هم برای آنان اهمیت فراوانی داشت و لازمه حفظ آن استفاده از ادبیات و روش‌های مناسب آن است.

برای دشمنان ما این موضوع مهم بود که به زعم خود ایران را از دستیابی به سلاح اتمی باز داشتند، اما واقعیت این است که آنها از ایران پیشرفته، عزتمند و مقتدر در هراس هستند و نه از ایرانی با سلاح اتمی.

وزیر دادگستری قدرت دنیا غرب را قدرتی برگرفته از بمب و نیروی نظامی دانست که تاریخ مصرف آن در دنیای امروز به سر آمده است.

وی با اشاره به اینکه ما بر اساس شرع مقدس و اخلاق و همچنین حکم رهبری دلیلی برای تهیه و استفاده از سلاح اتمی نداریم، گفت: ایران سال‌هاست که جزو 5 کشور اول دنیا در سرم سازی و علوم بیولوژیک است و علیرغم توان تولید و به کارگیری سلاح شیمیایی در جنگ تحمیلی، بر اساس امر امام و رهبری معظم هرگز از این موقعیت استفاده نشده است.

پورمحمدی با اشاره به اینکه شکست‌های پی در پی اسرائیل و سایه سنگین اسلام و ایران بر سر این رژیم غاصب از ناحیه ایران عزتمند، پیشرفته و مقتدر است و نه ایرانی با سلاح اتمی، مخالفت شدید اسرائیل با توافق ژنو را دلیلی بر موفقیت و پیروزی ایران در این موضوع دانست و گفت: اسرائیل ژنو را بدترین قرارداد تاریخ می‌داند زیرا برای آنان ایران قدرتمند و با عزت مایه خطر و نابودی است.
اخبار سیاسی - ایسنارپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.