عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است با توجه به اینکه ما از نظر فنی و همکاری با آژانس به مراحل بهتری رسیده ایم، باید در شرایط فعلی از مذاکره با 1+5 استقبال کنیم.


دکتر محمود محمدی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مهر با اشاره به ارائه متقابل بسته پیشنهادی ایران به 1+5 و ارائه مشوق های 1+5 به جمهوری اسلامی ایران گفت: برای ایجاد یک تفاهم بلند مدت و مستحکم بین ایران و 1+5 باید قضاوت بدبینانه این کشورها نسبت به فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران اصلاح شود.


وی افزود: راهی جز مذاکره و ابزارهایی مثل ارائه بسته های پیشنهادی متقابل برای ایجاد این تفاهم وجود ندارد و این مسیری زمانبر است که طبعا با حوصله و تعامل آن را پیمود.


محمدی تصریح کرد:اما بسته مشوق های 1+5 به ایران ریشه در همان بدبینی ها دارد  و در حقیقت مشوقی که ارائه شده، بیشتر از آنکه ماهیت مشوق داشته باشد، یک حالت بازدارنده برای فعالیت های هسته ای ایران ایجاد کرده است.


عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: همکاری مداوم با آژانس همراه با شفاف سازی دائمی بر مبنای ایجاد اعتماد متقابل، مسیری است که جمهوری اسلامی برای حل سوءتفاهمات در خصوص برنامه هسته ای خود آن را در پیش گرفته است.


این نماینده مجلس ادامه داد: ایران باید از مزیت ها و ظرفیت ها عضویتش در نهادهای بین المللی چه سازمان ملل و چه آژانس بین المللی انرژی اتمی استفاده کامل کند و نباید با کناره گیری و ایجاد تنگنا در این مسیر، همکاری کشورمان با نهادهای بین المللی خدشه دار شود.


محمدی با اشاره به ضرورت استقامت در پیگیری حقوق هسته ای کشورمان، گفت: با توجه به اینکه ما از نظر فنی و همکاری با آژانس به مراحل بهتری رسیده ایم، باید در شرایط فعلی از مذاکره با 1+5 استقبال کنیم.


وی افزود: توافق ما با 1+5 نباید محدود به موضوع هسته ای باشد بلکه باید درمورد جایگاه ونقش ایران در منطقه و ظرفیت های بالای سیاسی-امنیتی جمهوری اسلامی در منطقه، بحث شود و این نقش برتر از سوی کشورهای غربی به رسمیت شناخته شود.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.