تاريخ : | | نویسنده : shoraye5

رئيس سازمان ملي جوانان گفت: هم‌اكنون بيش از 12 ميليون جوان مجرد در كشور داريم كه براي ازدواج آنها به بيش از 6 ميليون ازدواج نياز است.

به گزارش فارس محمدجواد حاج‌علي‌اكبري عصر امروز در جلسه شوراي اداري استان كرمان در محل تالار شهيد مرتضوي استانداري طي سخناني به حادثه آتش‌سوزي در مسجد جامع كرمان در سال 57 اشاره كرد و گفت: اين حادثه يك نقطه عطف در تاريخ انقلاب اسلامي بود.
وي در ادامه به بيان اهميت مقام شهدا پرداخت و با اشاره به اينكه شناخت شهدا براي نسل جوان اهميت زيادي دارد، گفت: به گفته مقام معظم رهبري ما به اين دليل كه شهداي زيادي داريم قدر آنها را نمي‌دانيم والّا فقط يك شهيد هم براي يك امت كافي است.
وي افزود: براي جامعه‌اي كه اين تعداد شهيد را دارد شهيدشناسي و تجليل از خانواده‌هاي شهدا، ايثارگران و جانبازان بايد يك برنامه هميشگي باشد.
حاج‌علي‌اكبري در ادامه به تبيين مقام امام راحل پرداخت و گفت: شهداي ما در محضر حضرت امام تربيت شدند.
وي همچنين با اشاره به اينكه بحث جوانان و اقتضائات جواني دغدغه مشترك تمام مديران است، خطاب به مديران گفت: توصيه مي‌كنم كه ديدارهاي مستمر با جوانان را در دستور كار خود قرار دهيد.
نماينده مقام معظم رهبري در اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانش‌آموزان با بيان اينكه ايران اسلامي هم‌اكنون جوانترين كشور جهان است، گفت: مقام معظم رهبري در صحبت‌هايشان اين جوان بودن جمعيت كشور را يك فرصت بي‌نظير ارزيابي كرده‌اند.
حاج‌علي‌اكبري تصريح كرد: اين ميزان جمعيت جوان نشان دهنده اين است كه جامعه ما سرشار از انرژي و ابتكار است و اين براي جامعه‌اي مثل ايران اسلامي كه آرمان‌هاي بزرگ و بين‌المللي دارد يك امتياز بزرگ است.
وي افزود: شكر اين نعمت داشتن برنامه‌هاي نو و جذاب و اعتماد به جوانان است و البته كفران آن نيز غفلت از همين مسائل است.
رئيس سازمان ملي جوانان در ادامه با تأكيد بر اينكه سيره پيامبر اسلام (ص) در برخورد با جوانان بايد در دستور كار همه قرار بگيرد، گفت: در سيره پيامبر اسلام نقطه كانوني تمام هدفگذاري‌ها جوانان هستند و اين رفتار حضرت درست در مقابل تربيت‌هاي گلخانه‌اي عصر ما است به اين معني كه يك جوان مثلا" به سن 20 سالگي مي‌رسد، اما هنوز بايد كساني باشند كه او را تر و خشك كنند.
وي با اشاره به اينكه در جريان انقلاب اسلامي اكثر اطرافيان امام راحل جوانان بودند گفت: ما در جريان انقلاب اسلامي عمل به سيره پيامبر اكرم (ص) را تجربه كرديم و نتيجه مطلوب آن را نيز مشاهده كرديم.
معاون رئيس جمهور تصريح كرد: بايد ضمن ميدان‌گشايي براي جوانان و مسئوليت دادن به آنان؛ تربيت يك نسل مسئول را در دستور كار جدي خود قرار دهيم و اين امر نيز هم‌اكنون جزو سيره‌هاي دولت نهم و مورد عنايت مقام معظم رهبري است.
حاج‌علي‌اكبري در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود با بيان اينكه دشمن تمام شب و روز خود را صرف مي‌كند تا نعمت جوان بودن ايران اسلامي را تبديل به نقمت كند گفت: دشمن براي اين اقدام از دو ابزار شبهه و شهوت به منظور زمين‌گير كردن جوانان ما در دو حوزه نظر و عمل استفاده مي‌كند.
وي ادامه داد: مسئوليت ما در اين ارتباط بسيار سنگين است و تنها را هم اين است كه جوانان را در امور مختلف مداخله دهيم.
وي با بيان اينكه در مقطعي سوءظن‌هاي ما نسبت به جوانان باعث ايجاد يك نسل لجباز شد، گفت: نظام تربيتي ما كارآمد نيست و به همين دليل هم مقام معظم رهبري بحث تحول را در آموزش و پرورش مطرح كردند زيرا ايشان اصلا" برنامه‌هاي فعلي را در اين ارتباط قبول ندارند.
رئيس سازمان ملي جوانان با اشاره به اينكه مديران بايد دور و برخود را از جوانان پر كنند، گفت: احمدي‌نژاد بحث مشاوران جوان را با دقت نظر در دستور كار مديران خود قرار داد، اما اين مسئله زياد جدي گرفته نشد.
وي همچنين به اولويت‌هاي سازمان ملي جوانان اشاره كرد و گفت: اولويت‌هاي ما به ترتيب چهار مسئله هويت نسل جوان، ازدواج، اوقات فراغت و مشاركت دادن جوانان در امور مختلف است.
رئيس سازمان ملي جوانان در همين زمينه به ازدواج اشاره كرد و با بيان اينكه امسال براي سازمان ملي جوانان سال ازدواج است، گفت: ما بايد تمام ظرفيت‌هاي موجود را بسيج كنيم تا كيفيت و كميت ازدواج در كشور بالا برود.
وي افزود: هم‌اكنون بيش از 12 ميليون جوان مجرد در كشور داريم كه براي ازدواج آنها به بيش از 6 ميليون ازدواج نياز است.
معاون رئيس جمهور گفت: اين در حالي است كه سالانه در حدود 800 هزار ازدواج در كشور به وقوع مي‌پيوندد.
وي به طرح سازمان ملي جوانان مبني بر ايجاد خانواده‌هاي نيمه‌رسمي اشاره كرد و گفت: مفهوم اين طرح اين است كه دختر و پسر با يكديگر ازدواج كنند، اما هريك تا زماني كه داماد بتواند زندگي مستقل خود را تشكيل دهد در خانه‌هاي پدر و مادر خود زندگي كنند.
حاج‌علي‌اكبري گفت: بايد نگاه‌هاي سنگين را از روي جوانان برداشت.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.