دادستان تهران از پیگرد قضایی اینترپل در خصوص 30 جنایتکار جنگی رژیم صهیونیستی خبر داد.

به گزارش مهر، سعید مرتضوی دادستان کل استان تهران در حاشیه کنفرانس حمایت از فلسطین در جمع خبرنگاران در خصوص نتیجه محاکمه سران صهیونیست گفت: همانطور که استحضار دارید و دادستان تهران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد پس از جنایات و نسل‌کشی در غزه پرونده کیفری در ایران این نسل کشی ها تشکیل شد.

وی افزود: دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران به موجب ماده 146 و 147 کنوانسیون ژنو همچنین به موجب ماده 8 قانون مجازات اسلامی صلاحیت رسدیگی به موضوع جرایم جنگی را دارد.

قاضی مرتضوی بیان داشت: با وجود دارا بودن این صلاحیت گروه های فلسطین و سفیر فلسطین در ایران اعلام شکایت کردند و بیش از 5700 نفر از گروه ها، NGO مختلف از جمله سازمان دفاع از قربانیان خشونت جمعی از پزشکان و نهادهای مختلف اعلام شکایت کردند.

دادستان تهران گفت: بیش از 100 نفر از این جنایتکاران برای پیگرد قانونی و تعقیب معرفی شدند. دادستانی تهران در یک مرحله برای 15 نفر از این جنایتکاران این پرونده کیفری شان را تکمیل کرده و با تکمیل تحقیقات در خصوص این 15 نفر درخواست جلب و اعلام وضعیت قرمز آنها به اینترپل و پلیس بین الملل داده شد.

وی افزود: متعاقبا در روز گذشته با تکمیل تحقیقات نسبت به 15 نفر دیگر از این جنایتکاران نسبت به آنها درخاست جلب و وضعیت قرمز به عمل آمد. تاکنون تحقیقات در رابطه با 30 نفر از اینها تکمیل و تسلیم اینترپل شده است.

دادستان تهران افزود: ما امیدواریم با اقدام موثر و به موقع 186 کشور عضو اینترپل که موظفند نسبت به این اعلام وضعیت قرمز اقدام کنند این جنایتکاران به محض مسافرت و مراجعت به کشورهای عضو اینترپل به موجب این اعلام وضعیت قرمز جلب شوند و نسبت به محاکمه و محکومیت آنها اقدام شود.

قاضی مرتضوی در پاسخ به اینکه در صورت شیطنت قدرت های سلطه ...؟؟ برای همکاری نکردن چه اقدامی انجام خواهید داد گفت: اولین اقدام ما از طریق پلیس اینترپل است که لیست این جنایتکاران را مرحله به مرحله به پلیس اینترپل داده می شود تا اعلام وضعیت قرمز کنند و به 186 کشور عضو اعلام کنند.

وی بیان داشت: معتقد هستیم بر اساس ماده 146 و 147 سایر معاهدات و ماده 2 اساسنامه اینترپل کشورها نسبت به این موضوع اقدام کنند و ممکن است با نفوذ کشورهای استکباری این درخواست عملیاتی نشود که اقدام بعدی ما از طریق اعطای نیابت قضایی به کشورهای اسلامی و سایر کشورهای آزاده جهانی است.

دادستان تهران افزود: چنانچه درخواست جلب آنان با پروسه نیابت قضایی نیز ناموفق بود و این مسیر طولانی شد این افراد با اعلام وضعیت قرمز حق مسافرت به کشورهای مختلف را ندارند.

مرتضوی لیست افراد زیر را به عنوان 15 نفر تحت پیگرد قضایی اعلام کرد:

1- ژنرال اون میراهی، فرمانده نیروی زمینی ارتش اسرائیل

2- ایمیر اشیل رئیس مرکز برنامه ریزی ارتش اسرائیل

3- شولای فرمانده تخریب در غزه

4- ژنرال جاناتان لاک فرمانده عملیات هوایی سرب گداخته

5- یهودا کوهن فرمانده گردان تیپ لیگراس

7- یوال هاریس رئیس ارتش اسرائیل

8- آهرون یهوشان فرمانده گردان 890 چترباز

9- ژنرال جایوا رئیس عملیات هوایی غزه

10- یووال دبیلیکین رئیس سرویس امنیتی ارتش اسرائیل

11- سرتیپ زویکا فوکل معاون واحد توپخانه در جنوب غزه

12- کلنل روتن داگمی معاون فرمانده تیپ 401 ارتش اسرائیل

13- ژنرال ریچارد ایدارت افسر شرکت کننده در عملیات

14- گورگون افسر ذخیره پیاده نظام

15- ژنرال متان دیل نائیل جانشین وزیر دفاع اسرائیل

به گفته قاضی سعید مرتضوی این اسامی امروز به اینترپل اعلام شده و تا دو سه روز آینده یعنی حداکثر شنبه و یکشنبه عملیات تعقیب و شناسایی آنها از سوی پلیس بین المللی آغاز خواهد شد.  

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.