تاريخ : | | نویسنده : shoraye5
 دزدان دريايي مستقر در آب‌هاي سومالي صبح ديروز يک کشتي باري با پرچم آمريکا را به همراه 21 خدمه آن که همگي آمريکايي هستند، ربودند.
به گزارش مهر، سخنگوي نيروي دريايي آمريکا ربوده شدن 21 آمريکايي را توسط دزدان دريايي سومالي تاييد کرد. اين کشتي صبح ديروز در آب‌هاي شرق سومالي ربوده شد.اين کشتي توانايي حمل 17 هزار تن بار را دارد. اين ششمين کشتي‌اي است که در يک هفته جاري توسط دزدان دريايي سومالي ربوده مي‌شود. سرقت اين تعداد کشتي در آب‌هاي سومالي درحالي انجام مي‌شود که ناوهاي متعددي از کشورهاي مختلف در اين منطقه مستقر شده‌اند تا از ربوده شدن كشتي‌ها جلوگيري کنند.
در همين رابطه در آخرين روز سال گذشته بان کي مون «دبير کل سازمان ملل متحد در گزارشي اعلام کرد: نيازي شديد به برخورد با مساله دزدي دريايي با رويکردي چند جانبه وجود دارد و اين رويکرد مي‌تواند به شيوه‌هاي تضمين روند سياسي، تلاش‌هاي صلحبانان اتحاديه آفريقا و تقويت موسسات کار باشد.
بان کي مون همچنين نگراني بزرگ سازمان ملل متحد را دزدي كشتي‌ها و قايق‌هاي حامل غذا و كمك‌هاي انساني توصيف کرد که زندگي 4/2 ميليون سوماليايي بسته به آنها و موادي است که اين كشتي‌ها به آنجا حمل مي‌کنند.
در اين گزارش آمده است که جوامع ماهيگيري شمال شرقي و مرکزي سومالي بزرگ‌ترين پايگاه دزدان دريايي هستند.
همچنين خبرگزاري ايسنا به نقل از آسوشيتدپرس اعلام كرد:«گريم گيبون بروكز» رئيس عملياتي پليس گشت دريايي ارتش انگلستان در مصاحبه‌اي با رسانه‌هاي بين‌المللي گفت: طي سال گذشته ميلادي، نزديك به 38 درصد كشتي‌هايي كه از خليج عدن عبور مي‌كردند توسط اين دزدان دريايي ربوده شدند. اين درحالي است كه در سال جاري ميلادي، اين ميزان نسبت به سال گذشته ميلادي به 13 درصد رسيده و فعاليت دزدان دريايي سومالي به دليل ايجاد امنيت و توجه بيشتر شوراي امنيت سازمان ملل و نيروهاي دريايي ارتش آمريكا به شدت كاهش يافته است.
مقامات گشت ساحلي يمن نيز طي بيانيه‌اي اعلام كردند كه چندين گروه دزد دريايي در شرق خليج عدن فعال هستند، اما فعاليت آنها به دليل حضور نيروهاي نظامي از كشورهاي آلمان و آمريكا بسيار محدود شده است به طوري ‌كه در هفته گذشته نيروهاي دريايي ارتش آمريكا، 4 نفر از اين دزدان دريايي را دستگير كردند.
سازمان بين‌المللي امور دريايي نيز اعلام كردند: نزديك به 14 كشتي با 200 خدمه در كنترل دزدان دريايي سومالي هستند و تا‌كنون تلاش‌ها براي رهايي و آزاد‌سازي اين افراد بي‌نتيجه مانده است.


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.