مهر: یکی از مهمترین جلساتی که در تمام شهرستانهای کشور برگزار می شود، جلسات شورای اداری، کمیته برنامه ریزی و شورای فرهنگ عمومی است که طبق قانون همه مسئولان عالی رتبه شهر عضو در آن شورا باید در جلسه حضور داشته باشند تا ضمن بررسی مشکلات مردم در سطح شهر و استان به تصویب برخی طرحها و لوایح بپردازند.

اگر چه این جلسات با جدیت و اهتمام کافی از سوی برخی مسئولان امر و روسای جلسات که اکثرا فرمانداران هستند، برگزار می شود اما برخی مسئولان ادارات که مدعوین این جلسات به شمار می روند گویا چندان تمایل و حوصله ای برای شرکت در این گونه جلسات ندارند یا شاید پاسخی برای سئوالات و عملکرد خود ندارند که این گونه عمل می کنند.

حضور در جلسات این چنینی بخشی از وظایف اصلی این مسئولان به شمار می رود که باید با شرکت در آنها کلیه عملکرد، مشکلات و پیشنهاد ارگان و اداره خود را ارائه دهند اما به دلیل عدم توجه برخی از این افراد به این مهم نتایج و مصوبات این گونه جلسات چندان محسوس نیست.

این موضوع در حالی رخ می دهد که روسای جلسات که اکثرا فرمانداران هستند، در راس مسئولان شهرستان قرار دارد و از اصحاب رسانه برای انعکاس این بی نظمی ها درخواست کرده اند.

از حاشیه های جالب این جلسات می توان به عدم حضور خود مسئول و فرستادن نماینده، چرت زدن و خوابیدن، تاخیرهای طولانی مدت بیش از 45 دقیقه، صحبت با تلفن همراه در حین برگزاری جلسه، خواندن روزنامه، بازار بسیار گرم ارسال پیامک و بلوتوث، آلودگیهای صوتی ناشی از زنگهای تلفن همراه، تردد بیش از حد به بیرون از جلسه در حین سخنرانی مسئولان و .... اشاره کرد.

اگر چه بارها در این جلسات از سوی فرمانداران این معضلات مکرر تذکر داده شد اما همچنان تکرار بی نظمی های متعدد به ویژه عدم حضور مسئولان و در برخی مواقع به حد نصاب نرسیدن اعضا و عدم تشکیل جلسه رخ می دهد که این امر موجب تضییع حقوق سایر مسئولان وظیفه شناس می شود.

چندی پیش در یکی از جلسات شورای اداری و کمیته برنامه ریزی یکی از شهرستانهای استان تهران که به طور میانگین تمامی مسئولان ادارات و ارگانهای شهرستان حضور داشتند، بی نظمی های مسئولان به حدی رسید که رئیس جلسه در اواسط جلسه را نیمه رها کرد و به بی نظمی های موجود پرداخت و خواهان شنیدن صحبتهای برخی مسئولان که در حال صحبت شخصی، ارسال پیامک و بلوتوث بودند، شد!

همچنین در اتفاق مشابه دیگری هفته گذشته یازدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان شهریار به دلیل به حد نصاب نرسیدن اعضای این جلسه تشکیل نشد و پس از گذشت حدود نیم ساعت از ساعت رسمی شورا، اعضای حاضر در جلسه پی کارهای خود رفتند.

مسائل یاد شده این موضوع را به ذهن متبادر می کند که ظاهرا مسائلی که در جلسات مطرح می شود اهمیت چندانی برای برخی مسئولان ندارد چرا که ضمن مواردی که بدانها اشاره شد بسیار از مسئولان ضمن اینکه اغلب کاغذ و خودکار به همراه ندارند و خود را بی نیاز از نت برداری و یادداشت کردن مسائل مطرح در جلسه می دانند، از خودکار قلم و برگه فرمانداریها نیز استفاده نمی کنند و در زمان اتمام جلسه با اندکی دقت می توان فهمید که یادداشتی از این جلسه نیز به همراه ندارند که البته یکی از مسئولان در این خصوص گفته بود نیازی به یادداشت برداری نیست، همه چیز در ذهنمان ثبت می شود.

البته فراموش نشود در این میان مسئولان وظیفه شناسی نیز وجود دارند که همواره دغدغه خدمت به مردم را در سر می پرورانند، به موقع در جلسات حضور می یابند و شفاف و صادقانه پاسخگوی مردم و خبرنگاران هستند.

قصد خبرنگاران مهر از این حاشیه نگاری تلنگری به آن دسته از مسئولانی است که شاید با بی توجهی و کم توجهی به موارد فوق موجبات نگرانی مسئولان ارشدتر و مردم را فراهم می آورند.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.