تاريخ : | | نویسنده : shoraye5
عضو کمیته ویژه 10 نفره مجلس با اشاره به نشست این کمیته با دادستان تهران از درخواست اعضای آن برای آزادی سریع بازداشت شدگان دارای جرمهای سبک با قرار تامین مناسب همچنین دریافت پرونده پزشکی روح الامینی و کامرانی خبر داد و اعلام کرد که مرتضوی با این موارد موافقت کرده است.

کاظم جلالی درگفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی با تاکید ریاست مجلس شورای اسلامی و رئیس این کمیسیون موظف به پیگیری مسائل مربوط به بازداشت شده های اخیرشد، عنوان کرد: قرار بر این شد که این کمیته با با حضور سه عضو از دو کمیسیون قضایی و آموزش به صورت ویژه جلساتی را با مسئولان مربوطه جلساتی را برگزار نماید.

وی با اعلام اینکه امروز این کمیته جلسه ای را با سعید مرتضوی دادستان تهران داشته است، گفت: در این جلسه مرتضوی گزارشی از چگونگی جریاناتی که پس از انتخابات حادث شد و همچنین گزارشی از وضعیت پرونده های بازداشت شدگان، نحوه نگهداری و نوع اتهامات آنان ارائه کرد.

مخبر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مرتضوی اسناد و دلائلی مبنی بر علت دستگیری این افراد را تشریح نموده است، اظهار داشت: مرتضوی بازداشت شدگان را به دو دسته تقسیم نمود که یک دسته برخی از افراد سیاسی هستند که به نوعی در ماجراهای اخیر با انگیزه های سیاسی به عنوان عقبه فکری و عملیاتی این اقدامات و اغتشاشات به ایفای نقش پرداختند.

وی افزود: دسته دوم کسانی بودند که در کف خیابان ها ، داخل میدان و صحنه های اغتشاش حضور داشتند که به نوعی به اموال بیت المال خسارت وارد نموده اند که به گفته وی بعضا افرادی از این دسته از سلاح های مختلف استفاده کردند و یا از ابزارهای دیگری برای آسیب رساندن به مردم و اموال خصوصی و دولتی بهره جستند.

جلالی با اشاره به اینکه کمیته مزبور نقطه نظرات خود را با دادستان تهران مطرح کرد، متذکر شد: این کمیته خواستار بازدید از زندانها شد که در روزهای آینده زمینه این بازدید فراهم خواهد شد .

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس همچنین گفت: کمیته خواستار آن شد که کسانی را که متنبه شده و یا دارای اتهامات و جرمهای سبک تری هستند هر چه سریعتر با قرار تامین مناسب آزاد شوند و در خصوص تسریع در تعیین و تکلیف سایر افراد نیز صحبت شد.

وعده مرتضوی برای محاکمه متهمان اخیر با رعایت ضوابط قانونی و داشتن وکیل

وی تاکید کرد چنانچه این افراد در مسیر قضایی قرار گیرند، باید زمینه محاکمه و دادگاه با رعایت همه ضوابط قانونی و داشتن وکیل به شکلی شفاف فراهم شود .

به گفته وی در این جلسه دادستان تهران به کمیته وعده داد که این اقدامات با سرعت و دقت انجام خواهد شد.

نماینده مردم شاهرود در خانه ملت با تاکید بر اینکه در این جلسه در خصوص کشته شدن دو تن از شهروندان به نام های روح الامینی و کامرانی نیز از مرتضوی توضیحاتی خواستیم، اظهار داشت : دادستان تهران نحوه دستگیری و بازداشت این دو نفر را توضیح داد و بیان داشت که بر اساس گزارشات واصله این دو نفر به دلیل بیماری مننژیت در ایام بازداشت فوت کرده اند.

وی با بیان اینکه کمیته مزبور سئوالات جدی را در خصوص این دو نفر با مرتضوی مطرح کرد ، به مهر گفت: قرار شد که پرونده بالینی و کامل این دو نفر برای مطالعه در اختیار این کمیته قرار گیرد.

جلالی خاطرنشان کرد: مرتضوی هم شخصا برای تعیین تکلیف نهایی چگونگی فوت این دو نفر دستورات مقتضی را صادر نموده و حتی قاضی ویژه ای را برای بررسی فوت این دو نفر منصوب کرده است که اگر کوچکترین خلافی از سوی ضابطین در خصوص فوت این دو شهروند انجام شده با نهایت جدیت و عدالت برخورد شود.

وی در پایان اعلام کرد: این کمیته پیگیری های لازم را تا رسیدن به نتیجه ادامه خواهد داد و تدریجا مردم را از آن آگاه خواهد کرد.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.