مهر: موج جدید آلودگی هوا از ساعتی قبل بار دیگر استان کردستان را در بر گرفت و هم اکنون میزان آلایندگی به وضعیت بسیار ناسالم رسیده است.

موج جدیدی از آلودگی هوا و ورود ریزگردهای عربی از ساعتی قبل آسمان استان کردستان را در بر گرفته و بنا به اطلاعیه محیط زیست استان وضعیت کنونی آلودگی هوا در کردستان به مرحله بسیار ناسالم رسیده و تنفس در آن مجاز نیست.

در طول دو ماه گذشته از سال 89 این برای چندمین بار است که آسمان استان کردستان مملو از ریزگردهای عربی می شود اما این بار شدت آلودگی افزایش یافته و این پدیده تا جایی پیش رفته که خورشید آسمان کردستان کم سوتر از روزهای قبل می تابد و وسعت دید هم تا حدود بسیاری کاهش پیدا کرده است.

بحث آلودگی هوا در استان و بحث ورود ریزگردهای عربی از صبح امروز برای چندمین بار در طول دو ما گذشته بوده و به رغم بارش بارانهای بهاری طی هفته جاری اما باز هم وضعیت آلودگی نه تنها کاهش پیدا نکرده بلکه هر روز بر دامنه آن افزوده تر می شود و هیچ خبری هم از اقدامات مناسب برای مقابله با این پدیده مشاهده نمی شود.

آسمان شهر سقز و وضعیت آلودگی هوا در ظهر امروز سه شنبه

در حالی که در اطلاعیه محیط زیست استان کردستان وضعیت آلودگی هوا در وضعیت بسیار ناسالم ذکر شده است اما وضعیت آلودگی در نمایشگر میدان آزادی سنندج رقمی دیگر را اعلام می کند و بنا به گفته یکی از کارشناسان محیط زیست استان وضعیت آلودگی هوا در روز سه شنبه 28 اردیبهشت ماه در سنندج و تعدادی از شهرستانهای استان به بیش از 40 برابر حد استاندارد رسیده است.

محیط زیست استان کردستان در اطلاعیه خود آورده است که ذرات معلق در هوا در آسمان استان افزایش پیدا کرده و افراد مسن و کودکان باید از حضور در فضای آزاد به جد پرهیز کنند و افراد برای انجام کارهای ضروری مسائل بهداشتی و مراقبتی را به صورت جد مورد توجه قرار دهند.

در حالیکه هنوز فصل بهار به سر نیامده مردم استان کردستان با پدیده مخرب آلودگی هوا و ریزگردهای عربی دست و پنجه نرم می کنند که به نظر می رسد که در فصل تابستان و با توجه به کاهش وزش باد از یک سو و همچنین افزایش ورود ریزگردهای عربی از سوی دیگر شاهد پدیده ای مخرب تر خواهیم بود.

ورود موج جدید آلودگی هوا در استان کردستان برای دومین بار در طی هفته گذشته در حالی صورت می گیرد که هیچ خبری از انجام اقدامات پیشگیرانه با این پدیده در استان صورت نگرفته است.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.