ایسنا: يك عضو مجلس خبرگان رهبري گفت: مجموعه‌هايي كه مي‌گويند ولايي هستند اگر بخواهند ولي فقيه را وسيله قرار دهند و هر وقت خواستند هم ديگر را بكوبند، از اين چماق استفاده كنند بدانند اشتباه است و ولايي نيستيد.

آيت‌الله حائري شيرازي با حضور در پنجمين كنگره ايثارگران انقلاب اسلامي با بيان اينكه در قرآن همراه با هدايت،‌ ضلالت هم وجود دارد، اظهار كرد: ‌در آيه "اطيعوالله و اطيعو الرسول" كه بهترين داروي وحدت و شفاي امت است، اساس ضلالت و گمراهي جامعه اسلامي وجود دارد.

وي افزود:‌ كار آمريكا و اسرائيل اين است كه يك نفر را به عنوان ولي امر علم كنند و اطاعت او را واجب و قيادت امت اسلام را از اين راه به دست بگيرند.اين در حالي است كه ولي امر حقيقي آن است كه با خدا و رسول بر يك كلمه استقامت داشته باشند نه بالاتر و نه پايين‌تر.

حائري شيرازي گفت:‌علت اين‌كه ما توانستيم آنقدر شهيد دهيم اين بود كه از كفر به اسلام آمديم اما در آنهايي كه از يك طاغوت به طاغوت ديگر مي‌روند چون بين طاغوت‌ها تفاوتي نيست اين ايثار و از خود گذشتگي وجود ندارد.

وي گفت: نبايد كسي را كه مطيع رسول و خدا نيست اطاعت كرد و وجود خبرگان در اين راستا به اين دليل است كه بيايد بگويد ولي امر از راه اطاعت خدا و رسول به چنين مقامي مي‌رسد نه اينكه تهمت و افترا بزند و حريت خود را از اين راه خارج سازد.

اين عضو مجلس خبرگان رهبري با بيان اينكه خبرگان نسبت به رهبر حاضر شهادت مي‌دهند اظهار كرد:‌ آن موقع وقتي نام مقام معظم رهبري براي جانشيني امام خميني (ره) برده شد ايشان عصباني شد و اين در حالي است كه چنين مقامي به گردن ايشان گذاشته شد و ايشان از راه اطاعت خدا و رسول به اين مقام رسيدند.

وي با تاكيد بر اينكه به فرموده امام خميني (ره) اگر ولي فقيه يك لحظه استبداد كند ولايتش قطع خواهد شد، گفت:‌ به هركسي نمي‌توان قدرت داد.

وي به داستان داوود نبي در مبارزه با طاغوت زمان خود اشاره و اظهار كرد:‌ در آن زمان كه حضرت داوود به جنگ با جالوت پرداخت شهادت طلبي كرد و خدا وي را به اين مقام رساند.

حائري شيرازي با بيان اينكه نبايد شهادت طلبي را با عمليات انتحاري مقايسه كرد، گفت: عمليات انتحاري آگاهانه نيست بلكه غيظ متراكم است و در اين حالت بصيرتي وجود ندارد.

وي گفت: بعد از اينكه رياست جمهوري مقام معظم رهبري به پايان رسيد من از ايشان پرسيدم مي‌خواهيد چه كار كنيد كه ايشان فرمودند حاضرم مسئول عقيدتي سياسي ژاندارمري يكي از روستاهاي سيستان و بلوچستان شوم مگر اينكه امام (ره) نخواهند.

وي گفت: اينها كه فكر مي‌كنند در موقع اختلافات قرآن وسط مي‌گذارند و به استناد قرآن اختلافات را حل مي‌كنند بايد بدانند كه اين شدني نيست چرا كه كتاب و عترت هردو باهم رفع اختلاف مي‌كنند و كتاب منهاي عترت بلا است.

وي گفت: هر گاه مردم به خبرگان راي دهند و خبرگان مجتهد عادلي را انتخاب كنند او (مجتهد عادل) ولي عادل و امام جماعت مردم است و در اين صورت كل جامعه ماموم مي‌شوند.

حائري شيرازي گفت: ‌اگر مي‌خواهيد بدانيد كه به امر ولايت فقيه درست عمل مي‌كنيد كافي است كه وقتي امام جماعت نمازش دو ركعت و مردم نمازشان چهار ركعتي بود ببينيد كه آيا مردم پشست سر اين امام جماعت ركعت سوم و چهارم نمازشان را همچون ركعت اول و دوم مي‌خوانند.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.