مهر: فرماندار چالدران گفت: بر اساس بررسیها و گزارش کارشناسان 350 واحد مسکونی در مناطق مختلف شهری و روستایی این شهرستان بر اثر زلزله شرق ترکیه خسارت دیده اند.

احمدرضا قلیپور افزود: زمین لرزه 7.2 ریشتری شهر وان ترکیه به 350 واحد مسکونی در مناطق شهری روستائی این شهرستان بین 10 تا 50 درصد خسارت وارد کرده که عمده خسارات ترک برداشتن سقف و فروریختن دیوارها گزارش شده است.

وی بیان داشت: بر اساس اعلام مرکز لرزه نگاری تبریزی دیروز به هنگام وقوع زمین لرزه در ترکیه شهرستان چالدران نیز به مدت 52 ثانیه لرزید و از زمان وقوع زلزله تا بامداد امروز چهار پس لرزه در این شهر احساس شد.

فرماندار چالدران با اشاره به اینکه گروههای امدادی در مناطق آسیب دیده روستایی و شهری حضور داشته و با بر پایی چادر ساکنان واحدهای مسکونی در معرض خطر اسکان یافتند، ادامه داد: در اثر زمین لرزه دیروز دو نفر در شهرستان چالدران از ناحیه دست و پا مصدوم و برای مداوا به واحد های درمانی این شهرستان و خوی منتقل شدند.

قلیپور با بیان اینکه حدود 150 خانوار هم اکنون در سه منطقه در شهرستان چالدران اسکان اضطراری داده شده اند و آثار روانی این زمین لرزه در بین شهروندان اثر گذار بود، اظهار داشت: مردم این شهرستان در اثر رعب و وحشت نیمه شب گذشته را در اتومبیلها و مناطق اسکان اضطراری گذرانده اند.

مدارس شبانه روزی چالدران تعطیل است

این مسئول از تعطیلی مدارس شبانه‌ روزی شهرستان چالدران نیز خبر داد و بیان داشت: همچنین یکی از مدارس ابتدایی به جهت بافت فرسوده و به علت نا امن بودن با تصمیم ستاد مدیریت بحران تعطیل شده و گروههای امدادی با تصمیم ستاد مدیریت بحران در حالت آماده باش بوده تا در صورت رخ دادن زمین لرزه‌های احتمالی خدمات امدادی به موقع ارائه کنند.

وی در ادامه سخنان خود افزود: اعضای کمیته فنی شهرستان در قالب چهار گروه جهت تعیین خسارت زلزله به شهر سیه ‌چشمه و روستاهای اطراف اعزام شده و در حال ارزیابی ارزش ریالی خسارت وارده به شهرها و روستاها هستند.

در اثر زلزله  7.2 ریشتری شرق ترکیه که بعد از روز یکشنبه روی داد هزاران خانه تخریب و صدها نفر نیز کشته و زخمی شدند، شدت این زمین لرزه به حدی بود که در شهرستانهای شمالی آذربایجان غربی نیز مشاهده و خساراتی نیز در شهرستان چالدران بوجود آورد.


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.