تاريخ : | | نویسنده : shoraye5
محققان موسسه تحقيقات رازي به تركيب دارويي جديدي براي مهار سلول‌هاي سرطاني دست يافتند كه با اتمام موفقيت‌آميز ارزييابي‌هاي حيواني مي‌تواند با تاييد وزارت بهداشت در نمونه‌هاي انساني آزمايش شود.

به گزارش ايسنا، عباس زارع، رئيس بخش جانوران سمي و غيرسمي موسسه تحقيقات واكسن و سرم سازي رازي با بيان اينكه اين تركيب جديد از سم يكي از گونه‌هاي مار افعي و عقرب توليد شده است، اظهاركرد: اين تركيب موسوم به ICD85 (اي سي دي 85) كه پس از 15 سال تحقيق به دست آمده مي‌تواند سلول‌هاي سرطاني پستان‌، خون، رحم، كليه و ريه را مهار كند.

وي افزود: هم اكنون اين تركيب جديد با موفقيت بر روي خرگوش و موش آزمايش و همچنين عملكرد آن بر روي سلول‌هاي زنده انسان در شرايط آزمايشگاهي ارزيابي شده كه نتايج مطلوبي داشته است.

رييس بخش جانوران سمي و غير سمي موسسه تحقيقات واكسن و سرم سازي رازي با اشاره به اينكه يكي از شيوه هاي مرسوم براي مبارزه با سلول هاي سرطاني، شيمي درماني است كه به سلول‌هاي طبيعي آسيب مي رساند، تصريح كرد: نتايج آزمايش‌ها نشان مي دهد كه با توليد اين تركيب جديد، تنها سلول‌هاي سرطاني مورد هدف قرار خواهد گرفت همچنين استفاده از اين تركيب جديد، عارضه ريزش مو را براي بيماران سرطاني در پي نخواهد داشت.

وي با بيان اينكه ايران جزو معدود كشورهايي است كه به اين دستاورد علمي دست يافته است، خاطرنشان كرد: هم اكنون مراحل آزمايشگاهي اين طرح با موفقيت به پايان رسيده كه با تاييد نهايي وزارت بهداشت، اين تركيب مي تواند بر روي انسان آزمايش شود.


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.